FP7G100US60.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FP7G100US60.
| Imagen |
| Número de parte | FP7G50US60 | FP7G75US60 | FP7G100US60 |
| Fabricante | Fairchild Semiconductor | Fairchild Semiconductor | Fairchild Semiconductor |
| Packaging | Tube | Tube | Tube |
| Series | Power-SPM™ | Power-SPM™ | Power-SPM™ |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| IGBTType | - | - | - |
| Configuration | Half Bridge | Half Bridge | Half Bridge |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 100 A | 100 A | 100 A |
| Power-Max | 400 W | 400 W | 400 W |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 2.8V @ 15V, 100A | 2.8V @ 15V, 100A | 2.8V @ 15V, 100A |
| Current-CollectorCutoff(Max) | 250 µA | 250 µA | 250 µA |
| InputCapacitance(Cies)@Vce | 6.085 nF @ 30 V | 6.085 nF @ 30 V | 6.085 nF @ 30 V |
| Input | Standard | Standard | Standard |
| NTCThermistor | No | No | No |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 125°C (TJ) | -40°C ~ 125°C (TJ) | -40°C ~ 125°C (TJ) |