VCK105-18IO7.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VCK105-18IO7.
| Imagen |
| Fabricante | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| NumberofSCRsDiodes | 2 SCRs | 2 SCRs | 2 SCRs | 2 SCRs | 2 SCRs |
| Voltage-OffState | 1.8 kV | 1.8 kV | 1.8 kV | 1.8 kV | 1.8 kV |
| Current-OnState(It(AV))(Max) | 105 A | 105 A | 105 A | 105 A | 105 A |
| Current-OnState(It(RMS))(Max) | 180 A | 180 A | 180 A | 180 A | 180 A |
| Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max) | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V |
| Current-GateTrigger(Igt)(Max) | 150 mA | 150 mA | 150 mA | 150 mA | 150 mA |
| Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm) | 2250A, 2400A | 2250A, 2400A | 2250A, 2400A | 2250A, 2400A | 2250A, 2400A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 200 mA | 200 mA | 200 mA | 200 mA | 200 mA |