Infineon Technologies SPB21N10T
Número de parte
SPB21N10T
Fabricante
Infineon Technologies
Categoría:
Transistoren – FETs, MOSFETs – Einzeltransistoren
Paquete
PG-TO263-3-2
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.SPB21N10T.pdf
Descripción
MOSFET N-CH 100V 21A TO263-3
Product details
1. How to order SPB21N10T on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the SPB21N10T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SPB21N10T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SPB21N10T.
7.How to contact us to get technical supports, such as SPB21N10T pin diagram, SPB21N10T datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SIPMOS® SIPMOS® SIPMOS® SIPMOS® SIPMOS®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 21A (Tc) 21A (Tc) 21A (Tc) 21A (Tc) 21A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 10V 10V 10V 10V 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 80mOhm @ 15A, 10V 80mOhm @ 15A, 10V 80mOhm @ 15A, 10V 80mOhm @ 15A, 10V 80mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 4V @ 44µA 4V @ 44µA 4V @ 44µA 4V @ 44µA 4V @ 44µA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 38.4 nC @ 10 V 38.4 nC @ 10 V 38.4 nC @ 10 V 38.4 nC @ 10 V 38.4 nC @ 10 V
Vgs(Max) ±20V ±20V ±20V ±20V ±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 865 pF @ 25 V 865 pF @ 25 V 865 pF @ 25 V 865 pF @ 25 V 865 pF @ 25 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 90W (Tc) 90W (Tc) 90W (Tc) 90W (Tc) 90W (Tc)