SCT151K-800R.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SCT151K-800R.
| Imagen |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Voltage-OffState | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V |
| Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max) | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V |
| Current-GateTrigger(Igt)(Max) | 15 mA | 15 mA | 15 mA | 15 mA | 15 mA |
| Voltage-OnState(Vtm)(Max) | 1.6 V | 1.6 V | 1.6 V | 1.6 V | 1.6 V |
| Current-OnState(It(AV))(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-OnState(It(RMS))(Max) | 12 A | 12 A | 12 A | 12 A | 12 A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 30 mA | 30 mA | 30 mA | 30 mA | 30 mA |
| Current-OffState(Max) | 10 µA | 10 µA | 10 µA | 10 µA | 10 µA |
| Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm) | 120A @ 50Hz | 120A @ 50Hz | 120A @ 50Hz | 120A @ 50Hz | 120A @ 50Hz |