Microchip Technology SBR60100R
Número de parte
SBR60100R
Fabricante
Microchip Technology
Categoría:
Dioden – Gleichrichter – Einzeldioden
Paquete
DO-203AB, DO-5, Stud
Ficha técnica
SBR60100R.pdf
Descripción
RECTIFIER
Product details
1. How to order SBR60100R on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the SBR60100R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SBR60100R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SBR60100R.
7.How to contact us to get technical supports, such as SBR60100R pin diagram, SBR60100R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Part Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Stud Mount Stud Mount Stud Mount Stud Mount Stud Mount
Capacitance @ Vr, F - - - - -
Reverse Recovery Time (trr) - - - - -
Current - Reverse Leakage @ Vr - - - - -
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
Current - Average Rectified (Io) 60A 60A 60A 60A 60A
Operating Temperature - - - - -
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 890 mV @ 60 A 890 mV @ 60 A 890 mV @ 60 A 890 mV @ 60 A 890 mV @ 60 A