SMC Diode Solutions SBR20200CT
Número de parte
SBR20200CT
Fabricante
SMC Diode Solutions
Categoría:
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Paquete
TO-220-3
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.SBR20200CT.pdf
Descripción
DIODE SCHOTTKY 200V TO220AB
Product details
1. How to order SBR20200CT on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the SBR20200CT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SBR20200CT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SBR20200CT.
7.How to contact us to get technical supports, such as SBR20200CT pin diagram, SBR20200CT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 200 V 200 V 200 V 200 V 200 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) - - - - -
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 950 mV @ 10 A 950 mV @ 10 A 950 mV @ 10 A 950 mV @ 10 A 950 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 1 mA @ 200 V 1 mA @ 200 V 1 mA @ 200 V 1 mA @ 200 V 1 mA @ 200 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C