Rohm Semiconductor RSX205LAM30TFTR
Número de parte
RSX205LAM30TFTR
Fabricante
Rohm Semiconductor
Categoría:
Dioden – Gleichrichter – Einzeldioden
Paquete
SOD-128
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.RSX205LAM30TFTR.pdf
Descripción
AUTOMOTIVE SCHOTTKY BARRIER DIOD
Product details
1. How to order RSX205LAM30TFTR on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the RSX205LAM30TFTR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSX205LAM30TFTR?
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Part Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Capacitance @ Vr, F - - - - -
Reverse Recovery Time (trr) - - - - -
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 30 V 200 µA @ 30 V 200 µA @ 30 V 200 µA @ 30 V 200 µA @ 30 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V 30 V 30 V 30 V 30 V
Current - Average Rectified (Io) 2A 2A 2A 2A 2A
Operating Temperature 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max)