RM1200E-TP.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RM1200E-TP.
| Imagen |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Capacitance @ Vr, F | 30pF @ 4V, 1MHz | 30pF @ 4V, 1MHz | 30pF @ 4V, 1MHz | 30pF @ 4V, 1MHz | 30pF @ 4V, 1MHz |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - | - | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 1200 V | 5 µA @ 1200 V | 5 µA @ 1200 V | 5 µA @ 1200 V | 5 µA @ 1200 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 2 V @ 500 mA | 2 V @ 500 mA | 2 V @ 500 mA | 2 V @ 500 mA | 2 V @ 500 mA |