Rohm Semiconductor RBR5L30BDDTE25
Número de parte
RBR5L30BDDTE25
Fabricante
Rohm Semiconductor
Categoría:
Dioden – Gleichrichter – Einzeldioden
Paquete
DO-214AC, SMA
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.RBR5L30BDDTE25.pdf
Descripción
LOW VF TYPE AUTOMOTIVE SCHOTTKY
Product details
1. How to order RBR5L30BDDTE25 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the RBR5L30BDDTE25 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RBR5L30BDDTE25?
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Part Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Capacitance @ Vr, F - - - - -
Reverse Recovery Time (trr) - - - - -
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 µA @ 30 V 150 µA @ 30 V 150 µA @ 30 V 150 µA @ 30 V 150 µA @ 30 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V 30 V 30 V 30 V 30 V
Current - Average Rectified (Io) 5A 5A 5A 5A 5A
Operating Temperature 150°C 150°C 150°C 150°C 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 490 mV @ 5 A 490 mV @ 5 A 490 mV @ 5 A 490 mV @ 5 A 490 mV @ 5 A