| Imagen |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 60 V | 100 µA @ 60 V | 100 µA @ 60 V | 100 µA @ 60 V | 100 µA @ 60 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A | 3A | 3A | 3A | 3A |
| Operating Temperature | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 660 mV @ 3 A | 660 mV @ 3 A | 660 mV @ 3 A | 660 mV @ 3 A | 660 mV @ 3 A |