RBR2VWM40ATFTR.pdf
| Imagen |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 40 V | 50 µA @ 40 V | 50 µA @ 40 V | 50 µA @ 40 V | 50 µA @ 40 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A | 2A | 2A | 2A | 2A |
| Operating Temperature | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 620 mV @ 2 A | 620 mV @ 2 A | 620 mV @ 2 A | 620 mV @ 2 A | 620 mV @ 2 A |