RBE05SM20AT2R.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RBE05SM20AT2R.
| Imagen |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - | - | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - | - | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150 µA @ 20 V | 150 µA @ 20 V | 150 µA @ 20 V | 150 µA @ 20 V | 150 µA @ 20 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA |
| Operating Temperature | 150°C (Max) | 150°C (Max) | 150°C (Max) | 150°C (Max) | 150°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 530 mV @ 500 mA | 530 mV @ 500 mA | 530 mV @ 500 mA | 530 mV @ 500 mA | 530 mV @ 500 mA |