Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RB531SM-40T2R.
| Imagen |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - | - | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - | - | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 40 V | 100 µA @ 40 V | 100 µA @ 40 V | 100 µA @ 40 V | 100 µA @ 40 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 100mA | 100mA | 100mA | 100mA | 100mA |
| Operating Temperature | 125°C | 125°C | 125°C | 125°C | 125°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 610 mV @ 100 mA | 610 mV @ 100 mA | 610 mV @ 100 mA | 610 mV @ 100 mA | 610 mV @ 100 mA |