RB055L-30DDTE25.pdf
| Imagen |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 30 V | 50 µA @ 30 V | 50 µA @ 30 V | 50 µA @ 30 V | 50 µA @ 30 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A | 3A | 3A | 3A | 3A |
| Operating Temperature | 150°C (Max) | 150°C (Max) | 150°C (Max) | 150°C (Max) | 150°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 550 mV @ 3 A | 550 mV @ 3 A | 550 mV @ 3 A | 550 mV @ 3 A | 550 mV @ 3 A |