R6504ENXC7G.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of R6504ENXC7G.
| Imagen |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 4A (Ta) | 4A (Ta) | 4A (Ta) | 4A (Ta) | 4A (Ta) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 1.05Ohm @ 1.5A, 10V | 1.05Ohm @ 1.5A, 10V | 1.05Ohm @ 1.5A, 10V | 1.05Ohm @ 1.5A, 10V | 1.05Ohm @ 1.5A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 130µA | 4V @ 130µA | 4V @ 130µA | 4V @ 130µA | 4V @ 130µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 15 nC @ 10 V | 15 nC @ 10 V | 15 nC @ 10 V | 15 nC @ 10 V | 15 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 220 pF @ 25 V | 220 pF @ 25 V | 220 pF @ 25 V | 220 pF @ 25 V | 220 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 40W (Tc) | 40W (Tc) | 40W (Tc) | 40W (Tc) | 40W (Tc) |
| OperatingTemperature | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) |