PMEG2002AESFBYL.pdf
| Imagen |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Diode Type | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Capacitance @ Vr, F | 25pF @ 1V, 1MHz | 25pF @ 1V, 1MHz | 25pF @ 1V, 1MHz | 25pF @ 1V, 1MHz | 25pF @ 1V, 1MHz |
| Reverse Recovery Time (trr) | 1.9 ns | 1.9 ns | 1.9 ns | 1.9 ns | 1.9 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 45 µA @ 20 V | 45 µA @ 20 V | 45 µA @ 20 V | 45 µA @ 20 V | 45 µA @ 20 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Operating Temperature | 125°C (Max) | 125°C (Max) | 125°C (Max) | 125°C (Max) | 125°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 375 mV @ 200 mA | 375 mV @ 200 mA | 375 mV @ 200 mA | 375 mV @ 200 mA | 375 mV @ 200 mA |