PM75RLB120.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PM75RLB120.
| Imagen |
| Fabricante | Powerex Inc. | Powerex Inc. | Powerex Inc. | Powerex Inc. | Powerex Inc. |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | Intellimod™ | Intellimod™ | Intellimod™ | Intellimod™ | Intellimod™ |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | IGBT | IGBT | IGBT | IGBT | IGBT |
| Configuration | 3 Phase | 3 Phase | 3 Phase | 3 Phase | 3 Phase |
| Current | 75 A | 75 A | 75 A | 75 A | 75 A |
| Voltage | 1.2 kV | 1.2 kV | 1.2 kV | 1.2 kV | 1.2 kV |
| Voltage-Isolation | 2500VDC | 2500VDC | 2500VDC | 2500VDC | 2500VDC |