MBRF20150CTC0.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBRF20150CTC0.
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 20A | 20A | 20A | 20A | 20A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 1.05 V @ 20 A | 1.05 V @ 20 A | 1.05 V @ 20 A | 1.05 V @ 20 A | 1.05 V @ 20 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 100 µA @ 150 V | 100 µA @ 150 V | 100 µA @ 150 V | 100 µA @ 150 V | 100 µA @ 150 V |