Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXYP20N120A4.
| Imagen |
| Fabricante | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | XPT™, GenX4™ | XPT™, GenX4™ | XPT™, GenX4™ | XPT™, GenX4™ | XPT™, GenX4™ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| IGBTType | PT | PT | PT | PT | PT |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 80 A | 80 A | 80 A | 80 A | 80 A |
| Current-CollectorPulsed(Icm) | 135 A | 135 A | 135 A | 135 A | 135 A |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 1.9V @ 15V, 20A | 1.9V @ 15V, 20A | 1.9V @ 15V, 20A | 1.9V @ 15V, 20A | 1.9V @ 15V, 20A |
| Power-Max | 375 W | 375 W | 375 W | 375 W | 375 W |
| InputType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| GateCharge | 46 nC | 46 nC | 46 nC | 46 nC | 46 nC |
| Td(on/off)@25°C | 12ns/275ns | 12ns/275ns | 12ns/275ns | 12ns/275ns | 12ns/275ns |
| TestCondition | 960V, 20A, 10Ohm, 15V | 960V, 20A, 10Ohm, 15V | 960V, 20A, 10Ohm, 15V | 960V, 20A, 10Ohm, 15V | 960V, 20A, 10Ohm, 15V |