IXYH20N65C3.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXYH20N65C3.
| Imagen |
| Fabricante | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | GenX3™, XPT™ | GenX3™, XPT™ | GenX3™, XPT™ | GenX3™, XPT™ | GenX3™, XPT™ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| IGBTType | PT | PT | PT | PT | PT |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 50 A | 50 A | 50 A | 50 A | 50 A |
| Current-CollectorPulsed(Icm) | 105 A | 105 A | 105 A | 105 A | 105 A |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 2.5V @ 15V, 20A | 2.5V @ 15V, 20A | 2.5V @ 15V, 20A | 2.5V @ 15V, 20A | 2.5V @ 15V, 20A |
| Power-Max | 230 W | 230 W | 230 W | 230 W | 230 W |
| InputType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| GateCharge | 30 nC | 30 nC | 30 nC | 30 nC | 30 nC |
| Td(on/off)@25°C | 19ns/80ns | 19ns/80ns | 19ns/80ns | 19ns/80ns | 19ns/80ns |
| TestCondition | 400V, 20A, 20Ohm, 15V | 400V, 20A, 20Ohm, 15V | 400V, 20A, 20Ohm, 15V | 400V, 20A, 20Ohm, 15V | 400V, 20A, 20Ohm, 15V |