Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXXH75N60B3.
| Imagen |
| Fabricante | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | XPT™, GenX3™ | XPT™, GenX3™ | XPT™, GenX3™ | XPT™, GenX3™ | XPT™, GenX3™ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| IGBTType | PT | PT | PT | PT | PT |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 160 A | 160 A | 160 A | 160 A | 160 A |
| Current-CollectorPulsed(Icm) | 300 A | 300 A | 300 A | 300 A | 300 A |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 1.85V @ 15V, 60A | 1.85V @ 15V, 60A | 1.85V @ 15V, 60A | 1.85V @ 15V, 60A | 1.85V @ 15V, 60A |
| Power-Max | 750 W | 750 W | 750 W | 750 W | 750 W |
| InputType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| GateCharge | 107 nC | 107 nC | 107 nC | 107 nC | 107 nC |
| Td(on/off)@25°C | 35ns/118ns | 35ns/118ns | 35ns/118ns | 35ns/118ns | 35ns/118ns |
| TestCondition | 400V, 60A, 5Ohm, 15V | 400V, 60A, 5Ohm, 15V | 400V, 60A, 5Ohm, 15V | 400V, 60A, 5Ohm, 15V | 400V, 60A, 5Ohm, 15V |