IXSN80N60AU1.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXSN80N60AU1.
| Imagen |
| Fabricante | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| IGBTType | - | - | - | - | - |
| Configuration | Single | Single | Single | Single | Single |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 160 A | 160 A | 160 A | 160 A | 160 A |
| Power-Max | 500 W | 500 W | 500 W | 500 W | 500 W |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 3V @ 15V, 80A | 3V @ 15V, 80A | 3V @ 15V, 80A | 3V @ 15V, 80A | 3V @ 15V, 80A |
| Current-CollectorCutoff(Max) | 1 mA | 1 mA | 1 mA | 1 mA | 1 mA |
| InputCapacitance(Cies)@Vce | 8.5 nF @ 25 V | 8.5 nF @ 25 V | 8.5 nF @ 25 V | 8.5 nF @ 25 V | 8.5 nF @ 25 V |