IXGH20N60BD1.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXGH20N60BD1.
| Imagen |
| Fabricante | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | HiPerFAST™ | HiPerFAST™ | HiPerFAST™ | HiPerFAST™ | HiPerFAST™ |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| IGBTType | - | - | - | - | - |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 40 A | 40 A | 40 A | 40 A | 40 A |
| Current-CollectorPulsed(Icm) | 80 A | 80 A | 80 A | 80 A | 80 A |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 2V @ 15V, 20A | 2V @ 15V, 20A | 2V @ 15V, 20A | 2V @ 15V, 20A | 2V @ 15V, 20A |
| Power-Max | 150 W | 150 W | 150 W | 150 W | 150 W |
| SwitchingEnergy | 700µJ (off) | 700µJ (off) | 700µJ (off) | 700µJ (off) | 700µJ (off) |
| InputType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| GateCharge | 55 nC | 55 nC | 55 nC | 55 nC | 55 nC |
| Td(on/off)@25°C | 15ns/110ns | 15ns/110ns | 15ns/110ns | 15ns/110ns | 15ns/110ns |
| TestCondition | 480V, 20A, 10Ohm, 15V | 480V, 20A, 10Ohm, 15V | 480V, 20A, 10Ohm, 15V | 480V, 20A, 10Ohm, 15V | 480V, 20A, 10Ohm, 15V |