IRG5K75HF12A.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IRG5K75HF12A.
| Imagen |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| IGBTType | - | - | - | - | - |
| Configuration | Half Bridge | Half Bridge | Half Bridge | Half Bridge | Half Bridge |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 150 A | 150 A | 150 A | 150 A | 150 A |
| Power-Max | 540 W | 540 W | 540 W | 540 W | 540 W |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 2.6V @ 15V, 75A | 2.6V @ 15V, 75A | 2.6V @ 15V, 75A | 2.6V @ 15V, 75A | 2.6V @ 15V, 75A |
| Current-CollectorCutoff(Max) | 1 mA | 1 mA | 1 mA | 1 mA | 1 mA |
| InputCapacitance(Cies)@Vce | 9.5 nF @ 25 V | 9.5 nF @ 25 V | 9.5 nF @ 25 V | 9.5 nF @ 25 V | 9.5 nF @ 25 V |