HER3004PT C0G.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HER3004PT C0G.
| Imagen |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| DiodeType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 30A | 30A | 30A | 30A | 30A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 1 V @ 15 A | 1 V @ 15 A | 1 V @ 15 A | 1 V @ 15 A | 1 V @ 15 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | 50 ns | 50 ns | 50 ns | 50 ns | 50 ns |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 10 µA @ 300 V | 10 µA @ 300 V | 10 µA @ 300 V | 10 µA @ 300 V | 10 µA @ 300 V |