FGH75N60SFTU.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FGH75N60SFTU.
| Imagen |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| IGBTType | Field Stop | Field Stop | Field Stop | Field Stop | Field Stop |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 150 A | 150 A | 150 A | 150 A | 150 A |
| Current-CollectorPulsed(Icm) | 225 A | 225 A | 225 A | 225 A | 225 A |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 2.9V @ 15V, 75A | 2.9V @ 15V, 75A | 2.9V @ 15V, 75A | 2.9V @ 15V, 75A | 2.9V @ 15V, 75A |
| Power-Max | 452 W | 452 W | 452 W | 452 W | 452 W |
| InputType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| GateCharge | 250 nC | 250 nC | 250 nC | 250 nC | 250 nC |
| Td(on/off)@25°C | 26ns/138ns | 26ns/138ns | 26ns/138ns | 26ns/138ns | 26ns/138ns |
| TestCondition | 400V, 75A, 3Ohm, 15V | 400V, 75A, 3Ohm, 15V | 400V, 75A, 3Ohm, 15V | 400V, 75A, 3Ohm, 15V | 400V, 75A, 3Ohm, 15V |