FF900R12IP4BOSA2.pdf
| Imagen |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | PrimePack™2 | PrimePack™2 | PrimePack™2 | PrimePack™2 | PrimePack™2 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Configuration | Single | Single | Single | Single | Single |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 900 A | 900 A | 900 A | 900 A | 900 A |
| Power-Max | 5100 W | 5100 W | 5100 W | 5100 W | 5100 W |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 2.05V @ 15V, 900A | 2.05V @ 15V, 900A | 2.05V @ 15V, 900A | 2.05V @ 15V, 900A | 2.05V @ 15V, 900A |
| Current-CollectorCutoff(Max) | 5 mA | 5 mA | 5 mA | 5 mA | 5 mA |
| InputCapacitance(Cies)@Vce | 54 nF @ 25 V | 54 nF @ 25 V | 54 nF @ 25 V | 54 nF @ 25 V | 54 nF @ 25 V |