BZX84-C2V4,235.pdf
| Imagen |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 250 mW | 250 mW | 250 mW | 250 mW | 250 mW |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms |
| Operating Temperature | 2.4 V | 2.4 V | 2.4 V | 2.4 V | 2.4 V |
| Supplier Device Package | 50 µA @ 1 V | 50 µA @ 1 V | 50 µA @ 1 V | 50 µA @ 1 V | 50 µA @ 1 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA |