Diodes Incorporated BZT52C20LP-7
Número de parte
BZT52C20LP-7
Fabricante
Diodes Incorporated
Categoría:
Dioden – Zener – Einzeldioden
Paquete
0402 (1006 Metric)
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.BZT52C20LP-7.pdf
Descripción
DIODE ZENER 20V 250MW 2DFN
Product details
1. How to order BZT52C20LP-7 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the BZT52C20LP-7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZT52C20LP-7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZT52C20LP-7.
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±6% ±6% ±6% ±6% ±6%
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 250 mW 250 mW 250 mW 250 mW 250 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 55 Ohms 55 Ohms 55 Ohms 55 Ohms 55 Ohms
Impedance (Max) (Zzt) -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C
Operating Temperature 20 V 20 V 20 V 20 V 20 V
Supplier Device Package 100 nA @ 14 V 100 nA @ 14 V 100 nA @ 14 V 100 nA @ 14 V 100 nA @ 14 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA