BZT52C12LP-7.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZT52C12LP-7.
| Imagen |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±5.39% | ±5.39% | ±5.39% | ±5.39% | ±5.39% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 250 mW | 250 mW | 250 mW | 250 mW | 250 mW |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 25 Ohms | 25 Ohms | 25 Ohms | 25 Ohms | 25 Ohms |
| Operating Temperature | 12 V | 12 V | 12 V | 12 V | 12 V |
| Supplier Device Package | 100 nA @ 8 V | 100 nA @ 8 V | 100 nA @ 8 V | 100 nA @ 8 V | 100 nA @ 8 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA |