BTA203-800ETEP.pdf
| Imagen |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Voltage-OffState | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V |
| Current-OnState(It(RMS))(Max) | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A |
| Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max) | 1 V | 1 V | 1 V | 1 V | 1 V |
| Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm) | 27A, 30A | 27A, 30A | 27A, 30A | 27A, 30A | 27A, 30A |
| Current-GateTrigger(Igt)(Max) | 10 mA | 10 mA | 10 mA | 10 mA | 10 mA |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 20 mA | 20 mA | 20 mA | 20 mA | 20 mA |
| Configuration | Single | Single | Single | Single | Single |
| OperatingTemperature | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) |