APT50GF60JU3.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of APT50GF60JU3.
| Imagen |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| IGBTType | NPT | NPT | NPT | NPT | NPT |
| Configuration | Single | Single | Single | Single | Single |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 75 A | 75 A | 75 A | 75 A | 75 A |
| Power-Max | 277 W | 277 W | 277 W | 277 W | 277 W |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 2.7V @ 15V, 50A | 2.7V @ 15V, 50A | 2.7V @ 15V, 50A | 2.7V @ 15V, 50A | 2.7V @ 15V, 50A |
| Current-CollectorCutoff(Max) | 40 µA | 40 µA | 40 µA | 40 µA | 40 µA |
| InputCapacitance(Cies)@Vce | 2.25 nF @ 25 V | 2.25 nF @ 25 V | 2.25 nF @ 25 V | 2.25 nF @ 25 V | 2.25 nF @ 25 V |