ACTT8B-800C0TJ.pdf
| Imagen |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| TriacType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Voltage-OffState | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V |
| Current-OnState(It(RMS))(Max) | 8 A | 8 A | 8 A | 8 A | 8 A |
| Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max) | 1 V | 1 V | 1 V | 1 V | 1 V |
| Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm) | 80A, 88A | 80A, 88A | 80A, 88A | 80A, 88A | 80A, 88A |
| Current-GateTrigger(Igt)(Max) | 30 mA | 30 mA | 30 mA | 30 mA | 30 mA |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 35 mA | 35 mA | 35 mA | 35 mA | 35 mA |
| Configuration | Single | Single | Single | Single | Single |
| OperatingTemperature | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) |