80CNQ035.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 80CNQ035.
| Imagen |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 40A | 40A | 40A | 40A | 40A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 660 mV @ 40 A | 660 mV @ 40 A | 660 mV @ 40 A | 660 mV @ 40 A | 660 mV @ 40 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 5 mA @ 35 V | 5 mA @ 35 V | 5 mA @ 35 V | 5 mA @ 35 V | 5 mA @ 35 V |