Eaton - Electronics Division UP0.4SC-100-R
Número de parte
UP0.4SC-100-R
Fabricante
Eaton - Electronics Division
Categoría:
Festinduktivitäten
Paquete
Nonstandard
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.UP0.4SC-100-R.pdf
Descripción
FIXED IND 10UH 1A 75 MOHM SMD
Product details
1. How to order UP0.4SC-100-R on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the UP0.4SC-100-R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UP0.4SC-100-R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UP0.4SC-100-R.
Imagen UP0.4SC-100-R UP0.4SC-101-R UP0.4SC-102-R UP0.4SC-103-R UP0.4SC-150-R
Número de parte UP0.4SC-100-R UP0.4SC-101-R UP0.4SC-102-R UP0.4SC-103-R UP0.4SC-150-R
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series UNI-PAC™ 0.4SC UNI-PAC™ 0.4SC UNI-PAC™ 0.4SC UNI-PAC™ 0.4SC UNI-PAC™ 0.4SC
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core - - - - -
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 1 A 1 A 1 A 1 A 1 A
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 75mOhm Max 75mOhm Max 75mOhm Max 75mOhm Max 75mOhm Max
Q@Freq 40 @ 200kHz 40 @ 200kHz 40 @ 200kHz 40 @ 200kHz 40 @ 200kHz
Frequency-SelfResonant 38MHz 38MHz 38MHz 38MHz 38MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz