Sullins Connector Solutions SFM710-NPPC-D06-SM-BK
Número de parte
SFM710-NPPC-D06-SM-BK
Fabricante
Sullins Connector Solutions
Categoría:
Rechteck-Steckverbinder – Stiftleisten, Buchsen, Buchsen
Paquete
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.SFM710-NPPC-D06-SM-BK.pdf
Descripción
CONN HDR 12POS 0.1 GOLD SMD
Product details
1. How to order SFM710-NPPC-D06-SM-BK on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the SFM710-NPPC-D06-SM-BK price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SFM710-NPPC-D06-SM-BK?
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series SFM710 SFM710 SFM710 SFM710 SFM710
ProductStatus Active Active Active Active Active
ContactType Female Socket Female Socket Female Socket Female Socket Female Socket
Style Board to Board Board to Board Board to Board Board to Board Board to Board
NumberofPositions 12 12 12 12 12
NumberofPositionsLoaded All All All All All
Pitch-Mating 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing-Mating 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
FasteningType Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull
ContactFinish-Mating Gold Gold Gold Gold Gold
ContactFinishThickness-Mating Flash Flash Flash Flash Flash
InsulationColor Black Black Black Black Black
InsulationHeight 0.280 (7.10mm) 0.280 (7.10mm) 0.280 (7.10mm) 0.280 (7.10mm) 0.280 (7.10mm)
ContactLength-Post - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C