RSD-150B-12.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSD-150B-12.
| Imagen |
| Número de parte | RSD-150C-12 | RSD-150C-24 | RSD-150B-5 | RSD-150B-12 | RSD-150B-24 |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | RSD-150 (150W) | RSD-150 (150W) | RSD-150 (150W) | RSD-150 (150W) | RSD-150 (150W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed |
| Voltage-Input(Min) | 16.8V | 16.8V | 16.8V | 16.8V | 16.8V |
| Voltage-Input(Max) | 31.2V | 31.2V | 31.2V | 31.2V | 31.2V |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Output1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 12.5A | 12.5A | 12.5A | 12.5A | 12.5A |
| Power(Watts) | 150W | 150W | 150W | 150W | 150W |
| Voltage-Isolation | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV |
| Efficiency | 90% | 90% | 90% | 90% | 90% |
| MountingType | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Size/Dimension | 7.44 L x 3.03 W x 1.42 H (189.0mm x 77.0mm x 36.0mm) | 7.44 L x 3.03 W x 1.42 H (189.0mm x 77.0mm x 36.0mm) | 7.44 L x 3.03 W x 1.42 H (189.0mm x 77.0mm x 36.0mm) | 7.44 L x 3.03 W x 1.42 H (189.0mm x 77.0mm x 36.0mm) | 7.44 L x 3.03 W x 1.42 H (189.0mm x 77.0mm x 36.0mm) |