RPS-160-15.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RPS-160-15.
| Imagen |
| Número de parte | RPSG-160-15 | RPS-160-15 | RPS-160-24 | RPS-160-12 | RPS-160-48 |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | RPS-160 (160W) | RPS-160 (160W) | RPS-160 (160W) | RPS-160 (160W) | RPS-160 (160W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Open Frame | Open Frame | Open Frame | Open Frame | Open Frame |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC | 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC | 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC | 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC | 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC |
| Voltage-Output1 | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output5 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output6 | - | - | - | - | - |
| Current-Output1 | 7.3 A | 7.3 A | 7.3 A | 7.3 A | 7.3 A |
| Current-Output2 | - | - | - | - | - |
| Current-Output3 | - | - | - | - | - |
| Current-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output5 | - | - | - | - | - |
| Current-Output6 | - | - | - | - | - |
| Power(Watts) | 110W (155W Forced Air) | 110W (155W Forced Air) | 110W (155W Forced Air) | 110W (155W Forced Air) | 110W (155W Forced Air) |
| Voltage-Isolation | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV |
| Efficiency | 87% | 87% | 87% | 87% | 87% |