Cosel USA, Inc. RMC50A-1-G
Número de parte
RMC50A-1-G
Fabricante
Cosel USA, Inc.
Categoría:
AC-DC-Wandler
Paquete
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.RMC50A-1-G.pdf
Descripción
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V
Product details
1. How to order RMC50A-1-G on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the RMC50A-1-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMC50A-1-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RMC50A-1-G.
7.How to contact us to get technical supports, such as RMC50A-1-G pin diagram, RMC50A-1-G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Imagen RMC50A-1 RMC50A-1-C RMC50A-1-CN RMC50A-1-G RMC50A-1-J
Número de parte RMC50A-1 RMC50A-1-C RMC50A-1-CN RMC50A-1-G RMC50A-1-J
Fabricante Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Packaging Box Box Box Box Box
Series RMC (50W) RMC (50W) RMC (50W) RMC (50W) RMC (50W)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed
NumberofOutputs 3 3 3 3 3
Voltage-Input 85 ~ 132 VAC 85 ~ 132 VAC 85 ~ 132 VAC 85 ~ 132 VAC 85 ~ 132 VAC
Voltage-Output1 5V 5V 5V 5V 5V
Voltage-Output2 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output3 -12V -12V -12V -12V -12V
Voltage-Output4 - - - - -
Voltage-Output5 - - - - -
Voltage-Output6 - - - - -
Current-Output1 5 A 5 A 5 A 5 A 5 A
Current-Output2 1.5 A 1.5 A 1.5 A 1.5 A 1.5 A
Current-Output3 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA
Current-Output4 - - - - -
Current-Output5 - - - - -
Current-Output6 - - - - -
Power(Watts) - - - - -
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Voltage-Isolation 2 kV 2 kV 2 kV 2 kV 2 kV
Efficiency 70% 70% 70% 70% 70%
OperatingTemperature -10°C ~ 65°C -10°C ~ 65°C -10°C ~ 65°C -10°C ~ 65°C -10°C ~ 65°C