PHE844RF7100MR30L2.pdf
| Imagen |
| Fabricante | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | PHE844 | PHE844 | PHE844 | PHE844 | PHE844 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 1 µF | 1 µF | 1 µF | 1 µF | 1 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| VoltageRating-AC | 480V | 480V | 480V | 480V | 480V |
| VoltageRating-DC | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 1.240 L x 0.827 W (31.50mm x 21.00mm) | 1.240 L x 0.827 W (31.50mm x 21.00mm) | 1.240 L x 0.827 W (31.50mm x 21.00mm) | 1.240 L x 0.827 W (31.50mm x 21.00mm) | 1.240 L x 0.827 W (31.50mm x 21.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.181 (30.00mm) | 1.181 (30.00mm) | 1.181 (30.00mm) | 1.181 (30.00mm) | 1.181 (30.00mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) |