TT Electronics/Power Partners Inc. PEAMD72-10-B2
Número de parte
PEAMD72-10-B2
Fabricante
TT Electronics/Power Partners Inc.
Categoría:
AC-DC-Tisch- und Wandadapter
Paquete
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.PEAMD72-10-B2.pdf
Descripción
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 45W
Product details
1. How to order PEAMD72-10-B2 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the PEAMD72-10-B2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PEAMD72-10-B2?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PEAMD72-10-B2.
Imagen PEAMD72-14-B2 PEAMD72-18-B2 PEAMD72-12-B2 PEAMD72-13-B2 PEAMD72-10-B2
Número de parte PEAMD72-14-B2 PEAMD72-18-B2 PEAMD72-12-B2 PEAMD72-13-B2 PEAMD72-10-B2
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Series PEAMD72 (72W) PEAMD72 (72W) PEAMD72 (72W) PEAMD72 (72W) PEAMD72 (72W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
RegionUtilized International International International International International
Form Desktop (Class I) Desktop (Class I) Desktop (Class I) Desktop (Class I) Desktop (Class I)
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output 5V 5V 5V 5V 5V
Current-Output(Max) 9A 9A 9A 9A 9A
Power(Watts) 45 W 45 W 45 W 45 W 45 W
NoLoadPowerConsumption 210mW 210mW 210mW 210mW 210mW
Polarization Positive Center Positive Center Positive Center Positive Center Positive Center
Applications Medical Medical Medical Medical Medical
Efficiency Level VI Level VI Level VI Level VI Level VI
OperatingTemperature 0°C ~ 60°C 0°C ~ 60°C 0°C ~ 60°C 0°C ~ 60°C 0°C ~ 60°C
OutputConnector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
CordLength 47 (1.20m) 47 (1.20m) 47 (1.20m) 47 (1.20m) 47 (1.20m)
InputConnector IEC 320-C14 IEC 320-C14 IEC 320-C14 IEC 320-C14 IEC 320-C14
Features - - - - -
Size/Dimension 4.45 L x 1.93 W x 1.37 H (113.0mm x 49.0mm x 34.8mm) 4.45 L x 1.93 W x 1.37 H (113.0mm x 49.0mm x 34.8mm) 4.45 L x 1.93 W x 1.37 H (113.0mm x 49.0mm x 34.8mm) 4.45 L x 1.93 W x 1.37 H (113.0mm x 49.0mm x 34.8mm) 4.45 L x 1.93 W x 1.37 H (113.0mm x 49.0mm x 34.8mm)