TT Electronics/Power Partners Inc. PEAD150C-18
Número de parte
PEAD150C-18
Fabricante
TT Electronics/Power Partners Inc.
Categoría:
AC-DC-Tisch- und Wandadapter
Paquete
Ficha técnica
PEAD150C-18.pdf
Descripción
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 149W
Product details
1. How to order PEAD150C-18 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the PEAD150C-18 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PEAD150C-18?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PEAD150C-18.
Imagen PEAD150C-18 PEAD150C-14 PEAD150C-12 PEAD150C-13
Número de parte PEAD150C-18 PEAD150C-14 PEAD150C-12 PEAD150C-13
Packaging Bag Bag Bag Bag
Series PEAD150C (150W) PEAD150C (150W) PEAD150C (150W) PEAD150C (150W)
ProductStatus Active Active Active Active
RegionUtilized International International International International
Form Desktop (Class I) Desktop (Class I) Desktop (Class I) Desktop (Class I)
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output 48V 48V 48V 48V
Current-Output(Max) 3.1A 3.1A 3.1A 3.1A
Power(Watts) 149 W 149 W 149 W 149 W
NoLoadPowerConsumption 210mW (Max) 210mW (Max) 210mW (Max) 210mW (Max)
Polarization - - - -
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2 Level VI, CoC Tier 2 Level VI, CoC Tier 2 Level VI, CoC Tier 2
OperatingTemperature 0°C ~ 60°C 0°C ~ 60°C 0°C ~ 60°C 0°C ~ 60°C
OutputConnector Power DIN, 4 Pin Power DIN, 4 Pin Power DIN, 4 Pin Power DIN, 4 Pin
CordLength 47 (1.20m) 47 (1.20m) 47 (1.20m) 47 (1.20m)
InputConnector IEC 320-C14 IEC 320-C14 IEC 320-C14 IEC 320-C14
Features - - - -
Size/Dimension 6.30 L x 2.52 W x 1.18 H (160.0mm x 64.0mm x 30.0mm) 6.30 L x 2.52 W x 1.18 H (160.0mm x 64.0mm x 30.0mm) 6.30 L x 2.52 W x 1.18 H (160.0mm x 64.0mm x 30.0mm) 6.30 L x 2.52 W x 1.18 H (160.0mm x 64.0mm x 30.0mm)