P1167.272T.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P1167.272T.
| Imagen |
| Número de parte | P1167.272T |
| Fabricante | Pulse Electronics Power |
| Package/Case | Nonstandard |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Series | P1167 |
| ProductStatus | Obsolete |
| Type | Wirewound |
| Material-Core | - |
| Inductance | 2.7 µH |
| Tolerance | ±30% |
| CurrentRating(Amps) | 3.5 A |
| Current-Saturation(Isat) | 3.5A |
| Shielding | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 16mOhm Max |
| Q@Freq | - |
| Frequency-SelfResonant | 40MHz |
| Ratings | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 130°C |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz |