SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands MINT1400A2410L01
Número de parte
MINT1400A2410L01
Fabricante
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Categoría:
AC-DC-Wandler
Paquete
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.MINT1400A2410L01.pdf
Descripción
AC/DC CONVERTER 24V 250W
Product details
1. How to order MINT1400A2410L01 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the MINT1400A2410L01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MINT1400A2410L01?
Imagen MINT1400A2410L01 MINT1400A4810L01 MINT1400A1210L01 MINT1400A2810L01
Número de parte MINT1400A2410L01 MINT1400A4810L01 MINT1400A1210L01 MINT1400A2810L01
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MINT1400 (400W) MINT1400 (400W) MINT1400 (400W) MINT1400 (400W)
ProductStatus Not For New Designs Not For New Designs Not For New Designs Not For New Designs
Type Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame
NumberofOutputs 1 1 1 1
Voltage-Input 80 ~ 270 VAC 80 ~ 270 VAC 80 ~ 270 VAC 80 ~ 270 VAC
Voltage-Output1 24V 24V 24V 24V
Voltage-Output2 - - - -
Voltage-Output3 - - - -
Voltage-Output4 - - - -
Voltage-Output5 - - - -
Voltage-Output6 - - - -
Current-Output1 10.4 A 10.4 A 10.4 A 10.4 A
Current-Output2 - - - -
Current-Output3 - - - -
Current-Output4 - - - -
Current-Output5 - - - -
Current-Output6 - - - -
Power(Watts) 250W (400W Forced Air) 250W (400W Forced Air) 250W (400W Forced Air) 250W (400W Forced Air)
Applications Medical Medical Medical Medical
Voltage-Isolation 4 kV 4 kV 4 kV 4 kV
Efficiency 88% 88% 88% 88%