MCIMX6L8DVN10AB.pdf
| Imagen |
| Package/Case | 432-TFBGA | 432-TFBGA | 432-TFBGA | 432-TFBGA | 432-TFBGA |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | i.MX6SL | i.MX6SL | i.MX6SL | i.MX6SL | i.MX6SL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Speed | 1.0GHz | 1.0GHz | 1.0GHz | 1.0GHz | 1.0GHz |
| GraphicsAcceleration | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| Ethernet | 10/100Mbps (1) | 10/100Mbps (1) | 10/100Mbps (1) | 10/100Mbps (1) | 10/100Mbps (1) |
| SATA | - | - | - | - | - |
| Voltage-I/O | 1.2V, 1.8V, 3.0V | 1.2V, 1.8V, 3.0V | 1.2V, 1.8V, 3.0V | 1.2V, 1.8V, 3.0V | 1.2V, 1.8V, 3.0V |