Bel Power Solutions MBC40-1048G-2
Número de parte
MBC40-1048G-2
Fabricante
Bel Power Solutions
Categoría:
AC-DC-Wandler
Paquete
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.MBC40-1048G-2.pdf
Descripción
AC/DC CONVERTER 48V 40W
Product details
1. How to order MBC40-1048G-2 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the MBC40-1048G-2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBC40-1048G-2?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBC40-1048G-2.
Imagen MBC40-1012G-2 MBC40-1024G-2 MBC40-1015G-2 MBC40-1048G-2 MBC40-3000G-2
Número de parte MBC40-1012G-2 MBC40-1024G-2 MBC40-1015G-2 MBC40-1048G-2 MBC40-3000G-2
Packaging Box Box Box Box Box
Series MBC40 (40W) MBC40 (40W) MBC40 (40W) MBC40 (40W) MBC40 (40W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output1 48V 48V 48V 48V 48V
Voltage-Output2 - - - - -
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Voltage-Output5 - - - - -
Voltage-Output6 - - - - -
Current-Output1 830 mA 830 mA 830 mA 830 mA 830 mA
Current-Output2 - - - - -
Current-Output3 - - - - -
Current-Output4 - - - - -
Current-Output5 - - - - -
Current-Output6 - - - - -
Power(Watts) 40W 40W 40W 40W 40W
Applications Medical Medical Medical Medical Medical
Voltage-Isolation 4.242 kV 4.242 kV 4.242 kV 4.242 kV 4.242 kV
Efficiency 85% 85% 85% 85% 85%