Bel Power Solutions MAP42-1012
Número de parte
MAP42-1012
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.MAP42-1012.pdf
Descripción
AC/DC CONVERTER 12V 40W
Product details
1. How to order MAP42-1012 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the MAP42-1012 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAP42-1012?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAP42-1012.
7.How to contact us to get technical supports, such as MAP42-1012 pin diagram, MAP42-1012 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Imagen MAP42-1012G MAP42-1012 MAP42-1024G MAP42-1005 MAP42-1024
Número de parte MAP42-1012G MAP42-1012 MAP42-1024G MAP42-1005 MAP42-1024
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MAP42 (42W) MAP42 (42W) MAP42 (42W) MAP42 (42W) MAP42 (42W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output2 - - - - -
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Voltage-Output5 - - - - -
Voltage-Output6 - - - - -
Current-Output1 3.4 A 3.4 A 3.4 A 3.4 A 3.4 A
Current-Output2 - - - - -
Current-Output3 - - - - -
Current-Output4 - - - - -
Current-Output5 - - - - -
Current-Output6 - - - - -
Power(Watts) 40W 40W 40W 40W 40W
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Voltage-Isolation 2.6 kV 2.6 kV 2.6 kV 2.6 kV 2.6 kV
Efficiency 70% 70% 70% 70% 70%