FC-12M 32.7680KA-A3.pdf
| Imagen |
| Fabricante | EPSON | EPSON | EPSON | EPSON | EPSON |
| Series | FC-12M | FC-12M | FC-12M | FC-12M | FC-12M |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Frequency | 32.768 kHz | 32.768 kHz | 32.768 kHz | 32.768 kHz | 32.768 kHz |
| FrequencyStability | - | - | - | - | - |
| FrequencyTolerance | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| LoadCapacitance | 12.5pF | 12.5pF | 12.5pF | 12.5pF | 12.5pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 90 kOhms | 90 kOhms | 90 kOhms | 90 kOhms | 90 kOhms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.081 L x 0.047 W (2.05mm x 1.20mm) | 0.081 L x 0.047 W (2.05mm x 1.20mm) | 0.081 L x 0.047 W (2.05mm x 1.20mm) | 0.081 L x 0.047 W (2.05mm x 1.20mm) | 0.081 L x 0.047 W (2.05mm x 1.20mm) |