F02P050S05L.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of F02P050S05L.
| Imagen |
| Número de parte | F02P015S05L | F02P025S05L | F02P006S05L | F02P050S05L | F02P006S05 |
| Fabricante | Tamura | Tamura | Tamura | Tamura | Tamura |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | F02P | F02P | F02P | F02P | F02P |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| ForMeasuring | AC | AC | AC | AC | AC |
| Current-Sensing | 50A | 50A | 50A | 50A | 50A |
| NumberofChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Sensitivity | 12.5mV/A | 12.5mV/A | 12.5mV/A | 12.5mV/A | 12.5mV/A |
| Frequency | 300kHz | 300kHz | 300kHz | 300kHz | 300kHz |
| Linearity | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Accuracy | ±0.9% | ±0.9% | ±0.9% | ±0.9% | ±0.9% |
| Voltage-Supply | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| ResponseTime | 0.3µs | 0.3µs | 0.3µs | 0.3µs | 0.3µs |
| Current-Supply(Max) | 55mA | 55mA | 55mA | 55mA | 55mA |