AM10E-2415SZ.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AM10E-2415SZ.
| Imagen |
| Número de parte | AM10E-2405SZ | AM10E-1207DZ | AM10E-2415DZ | AM10E-2415SZ | AM10E-2424SZ |
| Fabricante | aimtec | aimtec | aimtec | aimtec | aimtec |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | AM10E-Z (10W) | AM10E-Z (10W) | AM10E-Z (10W) | AM10E-Z (10W) | AM10E-Z (10W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Input(Max) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Output1 | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 666mA | 666mA | 666mA | 666mA | 666mA |
| Power(Watts) | 10 W | 10 W | 10 W | 10 W | 10 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Features | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency | 85% | 85% | 85% | 85% | 85% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) |